Poate sa fie creata o mentiune la semnarea unui contract in fata notarului?

05 november 2019 23

Buna ziua. E posibil ca la semnarea unui contract, cumparatorul sa solicite notarului sa faca o mentiune, de exemplu in cazul in care vanzatorul refuza din anumite motive sa introduca careva modificari in contract, la anumite puncte. Ma gandesc ca acea mentiune sa demonstreze faptul ca cumpartorul a observat anumite nereguli in contract, dar cererea sa a fost refuzat. In caz de litigiu, va avea vreo valoare?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Daca cumparatorul a observat nereguli, iar inlaturarea acestora ii este refuzata - nu exista contract.

06 november 2019