Poate să-mi refuze deschiderea vizei din cauză că am datorii la credite?

07 april 2021 30

Bună ziua. Am 2 credite bancare pe care le achit cu întârziere, dar in fiecare lună, dar si câteva credite nebancare la care nu am achitat ratele de 6 luni. Mi-au calculat penalități enorme. Am discutat cu creditorii și i-am rugat să-mi facă un grafic ca să pot să achit lunar câte puțin măcar. Acum am ocazia să plec peste hotare la muncă ca să câștig și să pot achita datoriile, dar am nevoie să-mi deschid viză. Întebarea mea este: pot cumva datoriile pe care le am să influențeze răspunsul in privința vizei?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Nu au nici o legătură.

08 april 2021