Poate tatal care are firma inregistrata pe numele sau sa o faca donatie fiicei sale minore?

11 january 2022 12

Buna ziua. Poate tatal care are firma inregistrata pe numele sau sa o faca donatie fiicei sale care are 8 ani? Sau ce alte variante exista?

Jurist comments 2

  • Legal consultant

Buna Mariana se poate, dar fiica e minor și până când o să atingă majoratul cine se v-a ocupa cu activitate firmei mai departe, vă apreciați.

12 january 2022

Multumesc de raspuns.Mai departe sa se ocupe,mama,dar ce docoment trebue sa intocmeasca mama.

13 january 2022