Politia de patrulare m-a amendat

26 april 2018 64

Politia de patrulare m-a amendat fara sa-mi aduca la cunostinta ce amenda si puncte am primit si nici copia procesului nu mi s-a eliberat. S-au comportat urat, mai ales ca eu am fost destul de calm si fara multe intrebari, doar ca i-am anuntat ca nu sunt de acord si nu voi semna pentru ca in imagine figurau doua automobile. Am scris pe ei o plangere si am primit raspuns ca asa trebuie sa se comporte un colaborator al MAI. Am cerut judecata, unde am fost respins si abia atunci am aflat ca am de achitat 900 lei si 3 puncte. A fost pe 13 martie 2018 decizia de judecata. Ce pot eu intreprinde in acest caz?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

În cazul dvs ar fi bine să atacați cu recurs hotărârea, invocând iarasi argumentele cu care nu sunteți de acord și care drepturi vau fost lezate și dacă aveți posibilitatea să vă angajați un avocat să vă reprezinte interesele.

27 april 2018