Politia refuză să-mi dea dosarul în privința accidentului rutier

16 september 2022 91

Bună ziua. Pe 13.09.22 mi-a fost lovită masina. Persoana care m-a lovit este vinovata si a recunoscut vina. A venit politia, apoi am fost la ei la oficiu. Acolo seara politia a refuzat sa-mi faca dosarul. Tatal soferului care mi-a lovit masina a refuzat sa accepte invinuirea. Abia a doua zi am fost chemata si mi s-a facut dosarul. Joi am fost sunata de politistul care a facut dosarul si acesta mi-a spus sa vin sa-l ridic. A doua zi m-am prezentat si mi-au spus ca dosarul meu a disparut. Cum sa procedez mai departe?
Eu am toate dovezile ca celalat sofer e vinovat de producerea accidentului, am inregistrări video. Mulțumesc anticipat!

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Oxana, nu-i normal să dispară dosarul de la poliție,eu pot să-ți comunic, că șoferul vinovat a găsit ieșire la polițist pentru a complica situația. Eu îți propun să ieșiți pe viberul de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta.

17 september 2022