Posesie droguri

10 august 2020 64

Buna ziua. Am primit o citatie prin posta conform articolului 217 alin (2) sa ma prezint la ofiterul de urmarire penala in vederea recunoasterii si auderii. Mi s-a zis sa vin cu avocatul sau statul imi ofera unul. Am avut o posesie de 1,3 g canabis, 0,3 g amfetamina si 2 pastile de alprazolam. Este prima abatere, nu am vandut dragurile si nu au fost implicate alte persoane. Care sunt urmarile procesului? Este recomandat sa-mi aleg un avocat? Ce va putea face un avocat in asa caz?

Jurist comments 2

  • Legal consultant

Băiatul A., eu pot să-ți propun un specialit în avocatură, sună pe telefonul 068571113, Casa peressei de pe str. Pișchin, el o să vă asculte ți o să vă propună un variant, uregent.

11 august 2020
  • Legal consultant

Îi spune Anatol, de la Mihai.

11 august 2020