Pot ajunge dupa gratii daca n-am achitat mai multe amenzi contraventionale??

14 august 2021 229

Buna ziua. Am mai multe amenzi contraventionale pe care nu le-am achitat. Executorul judecatoresc a dat in judecata pentru schimbarea pedepsei. La ce pot sa ma astept? Pot ajunge dupa gratii?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna dl. Alexandru, nu poate executorul să solicite schimbarea modul de pedeapsă din administrativ în penal. Executorul dă dovadă , că este ” deștept ”.

15 august 2021