Pot beneficia de transport la dializa?

04 february 2019 7

Buna ziua. Pot beneficia de transport gratis pentru dializa la care merg de trei ori pe saptamana Drochia - Balti? Sunt grava cu diagnoza hipertensiune, retinopatie diabetica, picior diabetic, angiopatie diabetica. Ce spune programul unic in asa cazuri? Multumesc! Am grad de invaliditate si am depus actele pentru prelungirea gradului de 3 luni si nu s-a hotarat nici intr-un fel. Ce sa fac?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Puteti sa va adresati la Administratia publica locala din Drochia sau Balti, si solicitati in scris sa va acorde abonament gratis la transport public, inclusiv pentru ruta respectiva. Anexati copii de pe acte ce demonstreaza problema Dvs.

18 august 2019