Pot cere plata pentru folosirea adresei mele de domiciliu ca adresa juridica?

14 april 2022 30

Buna ziua. In documentele de constituire a companiei care apartine unui prieten de familie, cu titlu de sediu juridic figureaza adresa mea de domiciliu. Pot in aceasta situatie sa cer o recompensa pentru utilizarea adresei mele?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Alina, tot depinde în baza cărui document agentul economic se folosește de adresa de la domiciliu. Dacă există vreun contract, sigur da.

15 april 2022