Pot conduce in Moldova fara permis un tractor cu puterea motorului mai mica de 25 cp?

04 august 2020 1682

Pot conduce in Moldova fara permis un tractor cu puterea motorului mai mica de 25 cp?

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Advocate trainee

Bună, Miroslav.

Pentru a conduce pe drumurile publice tractoare, maşini şi utilaje autopropulsate agricole sau pentru executarea altor lucrări, conducătorii acestora trebuie să posede permis de conducere valabil pentru categoria prevăzută în prezentul Regulament: legis.md/cautare/getResults?doc_id=121794&lang=ro#

În cazul dumneavoastră, aveți nevoie de un permis de conducere valabil pentru categoria H.

18 august 2020