Pot construi cu vecinul un perete în holul blocului?

02 december 2019 106

Bună ziua. Vă rog să îmi spuneți dacă putem ridica împreună cu vecinii un perete pe holul etajului, pentru că ne bate vântul. Dorim să contruim un perete care nu încurcă la contoare, rețele etc. Vecinii de vizavi au construit un astfel de perete, dar președintele ACC-ului nu ne permite nouă să facem același lucru. La cine ne-am putea adresa cu o astfel de întrebare?

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Advocate
  • Other violations

Buna ziua Pavel,
Este o chetiune ce tine de administrarea comuna a blocului. faceti adunare si decideti in acest sens.

03 december 2019