Pot da poliția în Tribunal?

21 february 2019 66

Mi-au fost reținute plăcuțele de înmatriculare, nu am avut ITP și ASIGURARE. Mi-au spus să las mașina pe dreapta și să vin după ea cu Platformă. Eu nu am avut bani de Platformă și a stat mașina 3 săptămâni la șosea. Acum mi-au furat jante/cauciucuri/mi-au spart geamul. Ce este de făcut? Vă rog să mă ajutați.

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna D-le Florin,

Acum se poate de respectat prevederile legale astfel încât pentru viitor sa evitați asemenea situații.

22 february 2019
Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Scrieți va rog aici!
Dvs ați menționat următoarele:
"De 3 ori sunt VICTIMĂ!!!! MIA VANDUT O MAȘINĂ CU ACTE FALSE,MIAU SPART MAȘINA ȘI MIAU FURAT JANTE/CAUCIUCURI/ CE VORBEȘTI DUMNEATA. DACĂ NU AI MAI AVUT ASTFEL DE CAZURI ...VĂ ROG SĂ NU VĂ DAȚI CU PĂREREA,NU MĂ AJUTAȚI DELOC!!!! EU NU AM... mai detaliat AVUT BANI SA DUC M"

Pentru a vonse oferi un răspuns corect ar fi bine sa ne redați toată situația din start nu pe părți!

Referitor la faptul ca vi s-a vândut un automobil cu acte false sunteti5inndrept sa înaintați pretenții vânzătorului și sa solicitați nulitatea contractului.
Privitor la prejudiciul suportat ulterior sunteți în drept să solicitați de la fostul peoprietar/vânzătorul sa va repare prejudiciul cauzat astfel.
Evaluați prejudicul! În acest sens contractați un expert autorizat după care înaintați pretențiile dvs fata de cel care a vândut bunul deoarece, anume din cauza ca bunul avea vicii dvs ați avut de suportat un prejudiciu.

Succes și data viitoare redați toate circumstanțele!

22 february 2019