Pot devama un automobil cu numere străine cu acte expirate, aflat în RM?

11 december 2020 17

Buna ziua. Sunt invalid de grupa 1, după accident vascular cerebral. Aş vrea să mă ajutaţi cu un răspuns. Pot devama gratis un automobil cu numere străine cu acte expirate, aflat în RM?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna dl. Iurie, e o cheste delicată, a fi mai bine să vă adresați la serviciul vamal printr-o cerere, unde să invocați circumstanle mai sus. Ei o să vă răspundă mai concret, bine.

15 december 2020