Pot face patentă?

29 october 2021 75

Bună ziua. Vreau să deschid un cabinet cosmetologic pe bază de patentă. Primul pas a fost că am depus cerere la DIRECȚIA MUNICIPALĂ DE COMERȚ. Pe email mi-a venit răspuns că în decurs de 3 zile voi avea un rezultat. Întrebarea mea este: dacă în trecut am avut câteva credite mici pe care le-am rambursat cu întârziere și am achitat penalități (datorii nu mai sunt), pot avea probleme la perfectarea patentei?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Istoria creditară nu are nici o tangență cu solicitarea de eliberare a patentei(dacă vă încadrați in condițiile de eliberare)

30 october 2021