Pot pleca peste hotare cu credit neachitat?

04 june 2020 490

Buna ziua. Pot pleca peste hotare daca am un credit neachitat de aproximativ 3 ani?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Daca nu sunt interdicții de a parasi tara, puteți pleca liber.
Despre interdicții puteți afla de la poliția de frontieră prin cerere.

05 june 2020
  • Legal consultant

Dl. Andris, în părimul rînd banca sau compania de creditare trebue să vă acosteze în instanța de judecată, să fie pronunțată o hotărîre, să fie trimisă la un executor, care e îndrept să aplice față de DVS interdicția, succese.

05 june 2020