Pot redobandi cetatenia romana, daca am antecedente penale?

02 june 2020 149

Pot redobandi cetatenia romana, daca am antecedente penale?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Ca regula, daca nu sunt actiuni legate de atentarea la Statalitatea RO, nu ar trebui sa apara careva problem, insa, autoritatea pentru cetatenie, reisind din infracțiunea comisa, poate avea si o alta opinie, multe ori sunt imprevizibili.
Puteți solicita prin scrisoare inclusiv la adresa de mail sa se expuna in privința... mai detaliat situației, descriti starea de fapt, cel putin ar fi o minima solutie.

04 june 2020