Pot sa am probleme daca plec peste hotare inainte de a achita amenda?

05 december 2018 97

Buna ziua. Pe data de 20 decembrie am judecata pentru conducere automobilului in stare de ebrietate. Daca judecatorul imi pune amenda, dar eu nu o achit - pot sa plec peste hotare si de acolo de exemplu peste o luna sa o achit? Sau pot sa am probleme?

Jurist comments 2

  • Legal consultant

Bună ziua Adrinan,

Dvs. puteți achita amenda online chiar și dacă vă aflați peste hotare. Puteți face aceasta cu orice instrument de plată la alegerea Dvs., cum ar fi cardul bancar, internet banking etc.

Acesta este link-ul https://mpay.gov.md/Order/Search/AMP02

Cele bune.

05 december 2018
SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
concretizati daca este vorba despre un dosar penal sau contravențional?

06 december 2018