Pot sa ies din tara daca am aplicat sechestru pe partea mea de apartament?

12 august 2022 159

Buna ziua. Executorul mi-a pus sechestru pe partea mea de apartament. In aceasta situatie, pot sa perfectez pasaportul biometric si sa ies din tara?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Perfectarea pașaportului e posibilă, cu parasirea țării e mai problematic, urmează sa verificați daca nu există o interdicție la acest capitol, despre acest fapt va poate informa poliția de frontieră.

15 august 2022