Pot sa ies din țară daca am credit expirat, cu alta cetățenie?

25 november 2020 955

Buna. Pot sa ies din țară cu pașaportul roman daca am credit expirat mai mult de 6 luni? Din anumite cauze nu am putut achita creditul, presupun ca dosarul a fost trimis în judecată. Pot sa ies cu alta cetățenie? Mersi mult.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
e posibil si în baza pașaport MD dacă nu ați fost informat despre interdicții, acțiune instanță sau demararea procedurii de executare silită(rezultă că la moment nu este interdicție)
Posibil și în baza unei alte cetațenii.

25 november 2020