Pot sa intru in Israel cu viză turistică daca am plecat de acolo acum o luna?

29 december 2019 25

Buna! Acum o luna in urma m-am intors din Israel unde am stat 30 de zile la părinții mei care dețin cetățenia israeleană. Acum vreau sa plec din nou, pentru ca mama are probleme cu sănătatea. O sa-mi permita sa intru in Israel cu viză turistică daca am plecat de acolo 1 luna in urma?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Verificați la ambasada sau consulatul acestei țări din MD daca este, un răspuns aici nu o sa primiți deoarece ține de legislația unei altei țări.

29 december 2019