Pot sa intru in Moldova cu nr. rosii romanesti?

23 may 2020 187

Buna ziua. Vreau sa inregistrez in Romania o masina din Franta, astfel incat in 48 de ore sa ajung in Moldova, sa nu fiu pus in autoizolare in Romania daca stau mai mult de 48 ore. Daca pun masina pe nr. rosii romanesti, pot sa intru in Moldova cu ea - in aceasta perioada de stare de alerta? Multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Încercați să soluționați problema cu serviciul vamal, ei curează bunurile ce intra și ies de pe teritoriu MD, de regulă sunt receptivi.

28 may 2020