Pot sa ma trezesc cu interdictie de a parasi tara daca nu rambursez creditul?

04 october 2022 136

Buna ziua. Am contractat un credit in marime de 3.500 Euro de la o companie de microfinanțare pentru cumpararea unui bun. Nu pot achita ratele lunare. Este posibil sa mi se aplice Interdicția de a iesi din țara, in caz ca nu rambursez creditul mentionat?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Vasile, da desigur.Dacă o să fii dat în judecată și compania de creditare o să facă rost de hotărârea și de titlu executoriu, care mai apoi să fie prezentat executoriului ,ultimul trebuie să facă rost de documente, precum că DVS vă eschivați de la achitare și să prezinte documentele... mai detaliat în judecată pentru a căpăta o încheiere de a aplica interdicția.

06 october 2022