Pot sa merg la serviciu cu tot cu copil?

16 march 2023 20

Bună ziua. Ma aflu in concediu de ingrijire a copilului, care are 1 an si 9 luni. Eu as dori să ies la serviciu, dar cu tot cu copil. Activez ca educatore la gradinita. Intrebarea este daca am dreptul sa merg la serviciu cu copilul.

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Advocate
  • Other violations

Bună. Trebuie să conveniți cu angajatorul dacă este de acord. Nu este prevăzut un asemenea drept de legislatia muncii, dar dacă angajatorul vă permite atunci e posibil.

17 march 2023