Pot să trec la vamă?

25 january 2020 366

Buna ziua. Am o întrebare. Am mai multe credite si am plecat in Spania la munca, dar nu am găsit nimic. Acum vreau să mă întorc în țară. Ce mă așteaptă la vamă: poate să-mi pună interdicție?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Urmează a fi o hotărîre de aplicare a interdicției care va este adusă la cunoștință, așa că cel mai probabil că nu.

Puteți să vă adresați cu o cerere către ambasada RM în Spania și să solicite informație să vă convingeți și evitați orice risc.

25 january 2020