Pot trece vama MD dacă am parbrizul fisurat?

26 april 2020 65

Bună ziua. Pot trece vama MD dacă am parbrizul fisurat? Dar prin Republica Moldova pot circula? Mulțumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
Este o problemă, se va considera că auto nu corespunde condițiilor tehnice anume capitolul securitate, fapt care poate crea împiedimente.
Spre exemplu, în cazul cînd doriți să treceți revizia tehnică auto, daca se depistează că există fisură acest lucru este considerat drept o abatere, astfel poate fi refuzat în obținerea... mai detaliat ecusonului de revizie.

27 april 2020