Predarea lucrarilor finale de catre compania de constructii

10 april 2019 36

Buna ziua. Puteti sa-mi raspundeti si mie la urmatoare intrebare, va rog: o asociatie locativa ia in primire un bloc de la o companie de constructie, dupa finalizarea lucrarilor conform proiectului final (foisoarele, scaunele de pe teritoriu etc.) sau asociatia trebuie sa finalizeze maruntisurile acestea (amenajarea scaunelor, terenului de joaca etc.)?
Va multumesc.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna Dan,

Nu cunoaștem ce prevede contractul încheiat între persoanele care au investit/cumpărat imobile în acel bloc locativ.
Astfel, ar fi cazul să verificați contractul. Cert este faptul că, pentru a avea loc darea în exploatare și transmiterea bunului către persoanele care au investit banii nu este obligatoriu să fie amenajat inclusiv... mai detaliat și teritoriul de joacă pentru copii.
Totuși, verificați și vedeți ce prevede contractul Dvs.

11 april 2019