Prelungirea contractului de împrumut

31 july 2019 68

Bună ziua. O persoană a luat un credit și contractul a fost desfăcut din cauza penalităților. După care s-a înțeles cu creditorii ca timp de 2 săptămâni să achite, dar el nu a avut posibilitatea să achite din cauză că a fost plecat peste hotare. Este posibil să mai prelungească pe cateva zile pentru a achita?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Acest aspect se negociază cu administratorul companiei respective, astfel, dacă acesta cade de acord este posibil dacă nu atunci nu, rămâne să pledați pe buna înțelegere.

01 august 2019