Preschimbarea contractului de privatizare a apartamentului

10 april 2022 87

Buna ziua. In cadrul procedurii succesoriale (este vorba de un apartament), notarul mi-a cerut sa prezint Contractul de privatizare in forma noua, re-inregistrat, deoarece Contractul pe care il detin ar fi de tip vechi (intocmit in 1995). Ce institutie poate sa-mi presteze acest serviciu? Locuiesc la Chisinau. Va multumesc anticipat pentru asistenta.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Zelevski, întrebare se rezolvă la pretura locală, unde v-ați perfectat Cotractul de privatizare veghi.

11 april 2022