Preschimbarea permisului auto

03 may 2021 66

Bună! Doresc să reperfectez permisul de conducere. Dețin de un an de zile permis pentru cutie automata! Care este procedura de preschimbare a permisului pentru cutie mecanică: procedura este mai ușoară sau tot așa trebuie să susțin ambele examene? Mulțumesc frumos!

Jurist comments 1

M P
  • Legal consultant

Bună ziua.

Teoretic, da, ar trebui să susțineți ambele examene reperat.

Însă, pentru mai multă precizie, puteți contacta subdiviziunile Agenției Servicii Publice:
http://www.asp.gov.md/ro/noutati/preschimbarea-permisului-de-conducere-devine-mai-accesibila-cetatenilor.

03 may 2021