Privatizare care nu a fost finalizată

06 august 2020 85

Bună ziua. La privatizarea apartamentului au participat 3 persoane: unchiul meu, eu si fiica mea minoră. S-a trecut de etapa comisiei și mi-au fost eliberate actele mele și ale fiicei, dar nu am reușit să le autentificăm la notar pentru că au fost furate. Unchiul tot nu a făcut nimic, doar acumulează datorii, el fiind unicul care locuiește în apartament, dar nu achită serviciile comunale și impozitele. Privatizarea a început în anul 2015, iar de atunci nu am avut posibilitatea să mă ocup de aceasta. Spuneti-mi, va rog, ce pot face eu în cazul dat? Pot restabili actele? Mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
mergeți la Direcția privatizări a Primăriei și solicitați eliberarea actelor pierdute, urmînd a fi explicată procedura de restabilire.

07 august 2020