Privind transferul elevilor

28 october 2018 25

Buna ziua. Este posibil sau nu tranferul elevului anului I de la colegiu la liceu? Studiază în bază de buget. Dacă da, care sunt condițiile? Vă mulțumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
pentru început, verificați condițiile din contractul de studii ce aveți la mînă, încheiat cu colegiul, astfel, o să cunoașteți existența de condiții speciale sau lipsa acestora în cazul încetării studiilor la colegiu.
Cît privește posibilitatea de a se transfera la liceu, este o problemă specifică domeniului, ne fiind legată... mai detaliat de existența de litigii, ci doar a unor posibile condiții pe care le puteți afla de la dministrația liceului unde doriți să faceți transferul, puțin probabil să obțineți pe platformă un răspuns la această intrebare.

28 october 2018