Procedura de radiere a unuia din părinți din certificatul de naștere al copilului

27 january 2022 26

Buna ziua. Tatal copilului meu este decazut din drepturile parintesti, eu am schimbat numele de familie al copilului, dar mi-a fost refuzată cererea privind radierea tatalui din certificatul de naștere al copilului. Care este procedura de radiere în asemenea situații?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Anastasia, trebuie să te adresezi în instanța de judecată, unde să aduci motivule din ce cauză vrei să faci așa ceva.

28 january 2022