Proces-verbal

29 november 2019 61

Buna ziua. Daca mi-a fost intocmit un proces verbal in Orhei, eu am dreptul sa-l contestez in Chisinau?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Contestatia impotriva procesului verbal se depune la autoritatea din care face parte agentul constatator, conform competentei teritoriale.
Asta ar insemna ca trebuie sa depuneti la Orhei, daca de exemplu agentul constatator este de la IP Orhei.

Termenul de depunere a contestatiei este de 15 zile de la data... mai detaliat emiterii procesului verbal.

Contestatia poate fi depusa prin posta.

30 november 2019