Procura

22 november 2018 44

Buna! Spuneți-mi, va rog, aflându-mă im Anglia, pot sa fac aici o procura pe sora mea precum ca am lăsat cei 2 copii minori ai mei cu ea? Daca da, unde pot sa ma adresez?Multumesc!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Da, procura o puteti face la orice oficiu consular al R Moldova din Angia, inclusiv la Ambasada. Daca sunteti cetatean roman, procura poate fi facuta si la oficiile consulare ale Romaniei din Anglia, ele vor fi recunoscute pe teritoriul Moldovei fara apostila sau supralegalizare.

22 november 2018