Procura generala

17 march 2020 17

Bună ziua. Sotul a vandut mașina și i-a făcut cumparatorului procura generala pe o luna. Degraba acest termen expira. Cumparatorul dorește sa-i facem alta procura cu un termen mai lung. Dacă am datele lui din procura trecuta, pot sa-i fac procura noua?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna,
Este posibil, însă dacă este vorba de procură, automobilul se consideră a fi proprietatea dumneavoadtră, astfel chiar și enzime sau alte oricare probleme se vor îndrepta prioritar spre dumneavoastră.

19 march 2020