Procura pe copil din partea fostului concubin

15 march 2019 25

Buna ziua! Am un copil de 1 an, e scris in familia tatalui, care acum pleaca peste hotare si vrea sa imi faca procura! Eu vreau sa fac pasaportul biometric al copilului, sa depunem pentru cetatenie romana si sa plecam pe un timp peste hotare fara tata. Este posibil?

Jurist comments 1

Intrebarea de fapt a sunat asa: ... mai detaliat
Buna ziua! Am un copil de 1 an, e scris in familia tatalui,nu am fost casatoriti si nici nu locuim impreuna, acum pleaca peste hotare si vrea sa imi faca procura! Eu vreau sa fac pasaportul biometric al copilului, sa depunem pentru cetatenie romana si sa plecam pe un timp peste hotare ,va fi suficienta o procura pentru cele enumerate mai sus sau e necesar cite o procura aparte, daca da cum se numesc si unde trebuie facute???care e termenul maximal al unei procuri ca sa nu fie nula???

15 march 2019