Procurare masina

12 october 2022 17

Buna ziua. Doresc sa cumpăr o masina din Anglia, masina are numere de Ucraina. Ca sa nu fie nicio frauda si sa pot aduce masina in Moldova, de ce documente am nevoie sa trec vama si unde pot face aceste documente (la consulatul Ucrainei din Anglia)? Multumesc.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Gheorghe,o să fie normal,dacă DVS o să ieșiți cu o cerere la Vama Republicană ( mun. Chișinău, str. Starostenco 30 ) cu o cerere pentru a sonda întrebarea DVS.

13 october 2022