Procurarea unui telefon cu defecte de pe situri cu anunturi

27 december 2018 32

Buna ziua. Am procurat un telefon mobil la mana a doua de la o persoana fizica de pe un site de anunturi. Dupa procurare in aceeasi zi am observat ca ecranul telefonului are defecte, vanzatoarea zice ca era ok si nu accepta sa-l returnez. Mai pot face ceva pentru a intoarce banii pentru telefon? Mersi!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
Din pacate este riscul cumparatorului care procura bunuri la mina a doua, in lipsa unui act confirmativ al procurarii bunului și lipsa unei garanții.

27 december 2018