Produs expirat

01 august 2019 24

Cateva zile în urmă am procurat un produs cu termen expirat de la un supermarket. După "consum", s-a observat că termenul de valabilitate era expirat. Când m-am întors la magazin cu cutia goala, mi-au întors banii. Am înțeles că astfel de cazuri se intampla des in acest magazin, așa că am hotărît să procur încă un produs și să întorc cutia goală și să cer iar banii înapoi, dar deja au refuzat. Întrebare: am dreptul să recuperez banii pentru produs, dacă am cecul și cutia, dar fără produs?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Doar daca produsul respectiv nu era calitativ si puteti demonstra asta.

19 august 2019