Puncte de penalizare rutiera

23 march 2021 65

Buna ziua. Este vreo modalitate de a afla cate puncte de penalizare am si cand expira acestea? Multumesc.

Jurist comments 1

Diana  Moraru
  • Advocate

Buna, Alexandru
Sunt 2 modalitati:
1. In momentul cand are loc o incalcare si sunteti stopat de un echipaj de patrulare pentru intocmirea procesului-verbal, colaboratorul este obligat sa verifice permisul de conducere in baza de date. Atunci aveti posibilitatea sa aflati numarul de puncte si termenul cand expira.
2. Sa va adresati direct... mai detaliat la Centrul unic de monitorizare şi coordonare a Traficului Chișinău, Strada Iacob Hâncu 3a.
Succese!

23 march 2021