Rapoarte de evaluare care se contrazic

13 may 2022 15

Buna ziua. Am nevoie de o consultatie. Este vorba despre un proces judiciar, in cadrul caruia au fost prezentate doua rapoarte de evaluare a unui imobil. Un raport a fost facut de un expert judiciar angajat la Ministerul Justitiei, iar celalalt - de o firma specializata angajata de mine in acest sens. Evaluarile nu coincid. Urmatoarea sedinta va avea loc in august 2022. Am nevoie pana atunci sa clarific anumite aspecte legate de competentele expertului mentionat si de admisibilitatea rapoartelor prezentate. Cine ma poate ajuta in aceasta situatie? Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Tatiana, trebuie de văzut ce a servit bază pentru a pronunța raportul emis de expertul de la MJ și raportul emis de firma specializată angajată de DVS, sunteți în drept să depuneți o referință pe cazul dat.

14 may 2022