Развод

30 august 2019 81

Здравствуйте, хочу спросить как можно развестись с женой если она не хочет разводиться? Она в Молдове, я в Италии, не могу приехать и хочу развестись, есть сын 22 года. Оставляю все ей, только бы иметь развод, а она сказала что не даст. Как мне быть? Спасибо.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Bună ziua Vaslie,

În cazul Dvs. divorțul poate fi făcut doar prin instanța de judecată. Instanţa judecătorească va desface căsătoria dacă va constata că convieţuirea soţilor şi păstrarea familiei în continuare sînt imposibile.

Dacă aveți nevoie de consultație suplimentară vă sunt la dispoziție.

O zi bună să aveți!

31 august 2019