Recalculul salariului se face din baza tarifara sau si din adaosuri?

08 may 2018 44

Un an de zile am fost salarizat incorect cu diferenta majora de salariu, acuma mi-au stabilit salariul corect si mi-au facut recalcul doar din salariul tarifar fara a lua in considerare adaosurile, procentele care se puneau si se pun la salariu. Este corect acest lucru? Sau am dreptul sa cer recalcularea deplina, adica din salariul de functie, plus celelalte adaosurile prevazute de lege pe care le-am primit cand eram tarificat gresit și le primesc si acuma? Va mulțumesc anticipat!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Trebuia sa fie recalculat intreg salariul.

18 august 2019