Recent am avut un accident

17 september 2019 152

Buna ziua. Recent am avut un accident, in automobilul pe care l-am lovit se aflau 2 persoane: soferul si un pasager. Imediat dupa accident, pasagerul a spus ca se grabeste la serviciu, nu are leziuni si totul este in ordine. A doua zi sunt telefonat de pasager si imi spune ca trebuie sa achit telefonul care i-a fost detereorat in timpul accidentului si inca ca si-a rupt o coasta si a spus daca nu ii dau bani, merge la politie. Ajutati-ma, cu un sfat, va rog, cat mai urgent! Multumesc frumos!

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Advocate
  • Other violations

Buna ziua Nicolae,
Pot sa recomand decat sa negociezi cu persoana si sa achiti o suma oarecare. dar in acelasi timp sa ceri un inscris ca nu are pretentii de ordina material moral in urma incidentului produs la data de xx.xx.xxxx, ora 12.12, in or. New York, la intersectia str,... mai detaliat Park Avenue si Trump st.

18 september 2019