Rectificarea unui ordin emis de ANC

17 june 2021 210

Bună ziua. Am primit scrisoare de la ANC precum că s-a procedat la RECTIFICAREA ORDINULUI PREȘEDINTELUI AUTORITĂȚII NAȚIONALE PENTRU CETĂȚENIE, deoarece s-au constatat greșeli în ordin. Scrisoarea am primit-o pe 12.04.2021, dar când m-am prezentat la Consulatul General al României la Bălți în data de 14.06 2021, mi s-a comunicat că încă nu au primit răspunsul. Aș dori să aflu care este cauza și care este termenul ca rîspunsul să ajungă la consulat. Mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Galina, a fi de dorit să vă interesați la Agenție, din cauză ei ” тормозеск ” , dar conform legislației naționale termenul răspunsului e de o lună.

18 june 2021