Referitor la scoala

03 june 2019 82

Vreau să-mi dau copilul la un liceu din Chisinau si-mi cer viza de resedinta, dar noi locuim la Băcioi. Cum pot să obțin viza de resedinta la Chișinău?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
Procurați imobil în Chișinău, anume pe sector și înregistrați viza de reședință.
Sau identificați pe cineva ce are imobil în sector și vă înregistrați viza acolo.
Alte metode nu sunt

04 june 2019
Valentin Ciuric
  • Advocate

Bună ziua!

Ați putea găsi mai multă informație în acest articol:
https://dreptimobiliar.md/viza-de-resedinta-i-ce-drepturi-ofera-si-care-este-procedura-inscrierii/

12 july 2020