Referitor la trecerea comisiei medicale pentru obtinerea livretului militar in legatura cu atingerea varstei de 27 de ani!

07 may 2018 245

Imi puteti spune ce scrie in ordinul ministrului apararii nr. 177 din 30.07.2003 despre taxele aferente trecerii comisiei medicale pentru obtinerea livretului militar? Acest ordin din cate am inteles este instructiunea de aplicare a HG 897 din 23.06.2003 (pentru aprobarea Regulamentului cu privire la expertiza medico-militară în Forţele Armate ale Republicii Moldova) in toate cazurile: la recrutare, la incorporare, studenti ai academiilor militare, rezervistilor cheltuielile sunt suportate de bugetele locale! De ce pe mine la atingerea varstei de 27 de ani imi cer sa achit taxele comisiei medicale? Daca cineva detine textul acestui ordin, rog sa mi-l trimita! Multumesc!

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Advocate trainee

Bună, Radu.

Puteți să telefonați la 022 252 009 – linia de informare a Ministerului Apărării – și să vedeți ce spun ei.

Mult succes.

13 may 2018