Restanta card bancar

16 september 2022 58

Buna! Nu ma folosesc cardul bancar de mai bine de un an. Recent am descoperit ca am restanta pentru "intretinerea cardului". Ce este aceasta?

Jurist comments 2

  • Legal consultant

Buna Stanislav, asupra cardului bancar este aplicat interdicție de un executor judecătoresc. Poți verifica la bancă, care din executor a aplicat restricția. O să ai operațiuni bancare, banii o să fie rădicați de executor : depuneri. transferuri și alte operațiuni.

17 september 2022
SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Banca percepe un comision lunar pentru deservirea cardului, indiferent daca utilizezi sau nu cardul respectiv.

18 september 2022