Returnarea automobilului vanzatorului

21 may 2018 147

Am cumparat un automobil in credit de la o parcare auto din chisinau. In primele doua saptamani am reparat suspensia. In suma de 3200 lei. Peste alte trei saptamani au aparut alte defecte la masina, de care nu am fost anuntat in momentul procurarii masinii. Vanzatorul mi-a spus ca imi da garantie pentru o perioada de doua luni. Garantia nu am mai primit-o deloc. Masina o am de trei luni, dar e plina de defecte care apar tot mai des. Vreau sa dau in judecata si vreau sa stiu daca am sanse sa castig procesul.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

D-l Petru, DVS cum aţi procurat automobilul, am învedere există contract. E prevăzut în contract, că vînzătorul o să vă prezinte garanţi, dacă nu-i aşa ceva DVS o să vă vină greu să doveţiţi în instanţă, că a fost afacera dată. DVS trebue să prigătiţi toate documentele ( cheltuelilile suportate... mai detaliat prin bonuri de plată ) pentru a fi prezentate în instanţă.

22 may 2018