Reutilare

06 january 2021 19

Am schimbat parbrizul. Cel nou are o fasie de protectie solara, pe cand cel vechi nu avea asa ceva. Asta constituie reutilare?

Jurist comments 1

M P
  • Legal consultant

Bună Dumitru.

Acțiunea descrisă de tine, nu constituie reutilare în sensul prevederilor Hotărârii de Guvern nr. 415 din 08-04-2003 despre aprobarea Regulamentului cu privire la supravegherea tehnică exercitată de Inspectoratul Naţional de Securitate Publică.

Mai mult, nici Hotărîrea de Guvern nr. 1047 din 08-11-1999 cu privire la reorganizarea Sistemului informaţional automatizat de... mai detaliat căutare "Automobilul" în Registrul de stat al transporturilor şi introducerea testării a autovehiculelor şi remorcilor acestora, nu prevede careva obligații în acest sens.

Mult succes.

08 january 2021